2010/2011

Vaření 4.třídy

Žáci čtvrté třídy si vyzkoušeli v rámci učiva ČaSP vytvořit jednoduchý pokrm studené kuchyně formou práce ve skupinkách. Sami můžete posoudit, jak se jim jejich práce vydařila. Dle vlastního výběru jsme na závěr mohli všichni ochutnat ovocné saláty, ovocné dorty, slané a sladké jednohubky a zeleninový talíř.

Fotky z vaření zde .

 

ZLATÁ ROLNIČKA 10.6.2011

Jako každý rok, tak i letos, se v klubu Teplo uskutečnila pěvecká přehlídka našich žáků - ZLATÁ ROLNIČKA. Všem zúčastněným zpěvákům musíme poděkovat za krásný kulturní zážitek. Všechna jejich vystoupení byla ohodnocena bouřlivým potleskem diváků a malou rolničkou. Se svým programem nás navštívili i kamarádi z aktivačního centra Jsme tady. Celá akce proběhla za přispění sdružení Pavučinka. Ale asi největší poděkování náleží paní učitelce Marcele Šipošové, která zpěváky připravovala a moderátorce paní učitelce Evě Vachouškové, která nás celou akcí provázela. Tak příští rok zase nashledanou!

Zde se můžete podívat na fotky z akce.

 

Škola v přírodě 3.třídy

Zde si můžete zatím prohlédnou fotografie dětí ze Školy v přírodě.

 

Škola v přírodě 5.třída

I žáci 5.třídy se zúčastnili od 30.5. do 3.6. 2011 Školy v přírodě na chatě Soláň. Sami se můžet přesvědčit na těchto  fotkách., jak se měli dobře.

 

Škola v přírodě 4.třída - Horní Bečva

Žáci čtvrté třídy strávili letošní školu v přírodě v rekreačním středisku RS TESLA na Horní Bečvě. Kromě útulných pokojů se dětem velmi líbilo okolí a prostředí ubytovny. Pochvalovaly si jídlo, které bylo jako od maminky. Plnili jsme disciplíny olympiády, zahráli si spoustu her a navštívili dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm. Na rozloučenou jsme si zatancovali na diskotéce. Děti byly spokojené a příští rok by chtěly jet znovu.

Zde si můžete prohlédnout fotky dětí 4. třídy ze Školy v přírodě, kde jim bylo opravdu bezvadně.

 

Projekt 2.třídy - PŘÍRODA KOLEM NÁS

Po příjezdu ze Školy v přírodě se žáci 2. třídy zapojili do projektu Příroda na poli, v lese, ve vodě a u vody a na louce. Společnými silami tak vytvořili 4 velké obrazy krajiny plné rostlin, stromů či zvířátek, které jim budou sloužit při výuce.

Zde se můžete podívat na práci našich šikovných druháčků.

 

Veselé zoubky

Děti 1. a 2. třídy se 20. 5. 2011 hravou formou seznámily s pravidly správné péče o zuby. Zhlédly film " Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek". Hlavní roli ve filmu ztvárnil oblíbený Hurvínek a nechyběla ani Mánička, která Hurvínkovi i dětem vysvětlila, proč je nutné zoubky pravidelně čistit a jaký je správný postup. Také jim přiblížila, jak vypadá ústní dutina i samotný zoubek a jak vzniká kaz.

Loutkový film byl natočen ve spolupráci s Mgr. Helenou Štáchovou přímo v pražském Divadle Spejbla a Hurvínka.

V závěru každý dostal krásný dáreček ve formě kvalitního zubního kartáčku, zubní pasty, přesýpacích hodin a ovocných žvýkaček.

Více o projektu se můžete dočíst zde .

Na tomto místě si prohlédněte pár foteček.

 

 

 

Škola v přírodě RAJNOCHOVICE 2011

9.5. - 13.5. 2011 děti z 1. a 2. třídy prožily pěkné chvíle ve Škole v přírodě v Rajnochovicích. Zde si můžete prohlédnout výběr fotek, jak se měly úžasně.

 

Velikonoční vystoupení

Zde si můžete prohlédnout fotografie z " Velikonočního vystoupení" našich dětí na náměstí TGM 21. 4. 2011.

Na této adrese můžete zhlédnout fotky paní Hany Žáčkové.

 

Březen - měsíc knihy

Březen je měsíc čtenářů. To už ví i naši prvňáčci, kteří v tomto měsíci navštívili knihovnu v Předmostí. Seznámili se s péčí o knihu, přemýšleli nad pohádkovým dějem a už se těší na duben, kdy si vyrobí pod vedením p. knihovnice záložku do knihy.

 

Varietní představení na 1.stupni

Středeční dopoledne 9. března  zaplnilo v naší tělocvičně varietní představení plné kouzlení a žonglování. Děti si mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to držet v ruce kouzelnou hůlku nebo udržet na jednom prstíku roztočený míč. Z nadšených výrazů v jejich obličejích a mohutného potlesku se dalo vyčíst, že se akce líbila.

                                                                                                                                                                                                                                          

09032011023.mp4 (3 MB)
09032011024.mp4 (3,1 MB)