Projekt na téma Jaro

21.04.2012 15:13

V úterý 27. 3. 2012 se sešli žáci první a třetí třídy při společném projektu a přivítali tak nejkrásnější období roku. Nejprve si v prostorách třetí třídy v kroužku popřáli hezký den a seznámili se s tématem a cílem projektu. Po shlédnutí prezentace se znaky jara navštívili prostor první třídy, kde se pokochali jarní výstavkou květin a poté se odebrali na jarní vycházku. Při pozorování zahrádek mohli vidět rozkvetlé krokusy, sněženky, bledule, narcisy, tulipány a spoustu dalších květin. Po přestávce na svačinu si promítli obrázky jarních rostlin. Jejich úkolem bylo květiny a keře poznat a pojmenovat. Jak se jim to povedlo, si ihned ověřili. Následovala skupinová práce, při které žáci využili získaných informací a připravených obrázků. Pracovní skupinky byly smíšené. Dvojice prvňáčků si do svého týmu vybraly vždy dva nebo tři třeťáky. Na závěr proběhly prezentace prací. Jak se jim práce zdařila se můžete podívat zde.

Před dvanáctou hodinou se prvňáčci museli rozloučit, i když se jim moc nechtělo. Už se všichni těšíme na další spolupráci.