La paella a Exkurze na Dlouhé Stráně

26.10.2012 07:25
La paella
Osmáci se španělsky učí, tak si taky jednou španělsky uvařili...tedy španělskou kuchyni v rytmu španělských songů. Paella provoněla minulý pátek celou školu. Ti, co ochutnali, pochválili, a ti co vařili, poznali, čím že je šafrán tak vzácný :) A příště i s mořskými plody!
Fotky zde

Exkurze na Dlouhé Stráně
Čas se nachýlil, a tak i deváťáci absolvovali svůj poslední školní výlet na naší škole. A aby to bylo i něco k ponaučení, vydali se na exkurzi do přečerpávací elektárny Dlouhé Stráně. Krom výjezdu lanovkou do mlhy ponořené a vypuštěné horní části, si užili i výklad odborníka a výlet do tunelu. Počasí se nakonec umoudřilo, takže na některých fotkách můžete zahlénout i slunce. Jinak to trochu připomíná mlžné sci-fi. Ovšem i tak doporučujeme.
Fotky zde