NÁSTRAHY VELKOMĚSTA aneb prevence kriminality a rizikového chování u dětí

01.04.2011 18:00

Naše společnost se denně setkává s projevy násilí a kriminální činností jedinců či skupin na spoluobčanech. Mezi nejohroženější patří především děti.

V současné době jsme svědky vyšetřování otřesných případů násilných činů páchaných na dětech, mnohdy s fatálními důsledky. Proto hledáme cesty, jak je před těmito otřesnými činy ochránit.

Naše školní družina využila nabídky Občanského sdružení Mapaj Přerov, které se zabývá právě prevencí kriminality u dětí základních škol. Ve čtvrtek 24.3.2011 zorganizovala v prostorách školy společnou akci k této problematice.

První setkání proběhlo v duchu besedy „Jak se zachovat v případě oslovení neznámou osobou“ s praktickou ukázkou prvků sebeobrany. Děti všech oddělení ŠD pak měly samy možnost vyzkoušet si situace, se kterými se mohou kdykoliv setkat.

Téma bylo pro děti zajímavé a velmi poučné. Občas zazněla slova: „… jé, to si musím zapamatovat a vyzkoušet!“

Vážnost problematiky mnohdy odlehčovaly úsměvné situace, když se děti samy pokoušely předvedené cviky napodobit. Díky skvělé atmosféře, kterou se podařilo vytvořit, prožily děti poučné a smysluplné odpoledne.

Naše spolupráce s Občanským sdružením Mapaj tímto neskončila. Při dalším setkání bychom se chtěli zaměřit na prevenci rizikového chování dětí.

Moc se těšíme a ještě jednou děkujeme

kolektiv vychovatelek