7. třída na Plumlově

20.09.2012 15:28
Ve dne 10. – 13. 4. 2012 jsme se zúčastnili pobytu na Plumlově. Byli jsme ubytování na místní základní škole v tělocvičně. Účelem našeho výletu bylo upevnit náš kolektiv, vypracovat si týdenní režim činností a pracovat na přírodovědném projektu „Záchrana koniklece velkokvětého“ Projekt žáky zaujal a aktivně se podíleli při jeho zpracování. Navštívili jsme lokalitu s výskytem koniklece velkokvětého, počítali populaci koniklece velkokvětého, zjišťovali různé informace o přírodních podmínkách, navštívili Ekocentrum IRIS v Prostějově. Podařilo se nám označit koniklec velkokvětý krásnými cedulkami, tak aby upozornily kolemjdoucí, že se jedná o zákonem chráněnou rostlinu. Z Plumlova jsme tedy odjížděli se spoustou zážitků a s dobrým pocitem, že i malá pomoc může zahřát u srdce. Moc bychom žákům 7. třídy přály, aby byl pobyt pro ně motivací, podporou a příkladem. V rámci ekologického projektu Vám přejeme, abyste byli úspěšní a vyhráli.

Vaše paní učitelky Martina Sprušilová a Petra Finsterlová

Fotky z pobytu zde.