NULŤÁČEK

Olympiáda mateřských škol (1.místo v hodu kluci a 3.místo v běhu holky) - zde

Besídka ke dni maminek s pohádkou "Sněhurka a 7 trpaslíků" - zde

Divadelní představení v MŠ "Klokánkovo dobrodružství" - zde

Velikonoční odpolední tvoření s rodiči (věneček z výfuků, ovečka z tamponků a papírová skládačka "slepička" - zde

Slet čarodějnic - zábavná stezka plná úkolů na skalku a zde pak "létání na koštěti" - zde

Společný karneval celé MŠ Pod skalkou v tělocvičně - zde

Podzim

Plavání - zde

Mikuláš - zde

Sv. Martin - zde

Budu školákem - zde

Podzimní tvoření s rodiči - zde

Měli jsme koncert - zde

Rádi kreslíme - zde

My jsme malí kuchtíci - zde

Slavíme narozeniny - zde

Žákyně z pedagogické školy - zde

2011/2012

PODZIM

1.9. se děti při příchodu do školy "zapsaly" na zápisovou listinu Nulťáčku otiskem své dlaně a rodiče vše potvrdili otiskem svého palce a podpisem. Pak nová parta Nulťáčků si za pomocí kamaráda pavoučka Čendy, vytvořila pavučinku přátelství. Zde se můžete přesvědčit, jak se dětem první den vydařil.

Zde si můžete prohlédnout fotky z akcí v našem oddělení v měsíci září - skládáme si ovoce, pohádka  O Aničce a princi Jakubovi, pečeme jablíčkový mls.

PEČEME A VAŘÍME -  Zeleninu rádi jíme, doktora se nebojíme. Děti si za asistence paní učitelky krájely zeleninu, míchaly v hrnci a nakonec i snědly co si uvařily - zeleninové lečo. - zde

DÝŃOVÁNÍ ANEB TVOŘENÍ S RODIČI - Halloween jsme tradičně oslavovali setkáním rodičů s dětmi při tvorbě dýňových strašidýlek. Jako bonus si každý také vyrobil lampičku z PET lahve ubrouskovou technikou.- zde

PUTOVÁNÍ ZA DÝŇOVÝM MUŽÍČKEM - zde

SVATÝ MARTIN PŘIJEL DO NULŤÁČKU- Podle pranostiky by 11.listopadu mělo zasněžit.V tento den má svátek  sv.Martin a ten má přijet na bílém koni.Děti se těšily, že  se vyplní pranostiky a celý týden  se na to připravovaly.Nestalo se tak, ale  čekání na sníh a na sv. Martina v Nulťáčku si všichni pěkně užili. Na svatého Martina

krajina už usíná.

Bílá vločka padá k zemi

jak  drahokam vybroušený.

Když se prvně chumelí,

bývá snížek nesmělý.

Opatrně zemi spící

nasazuje beranici.

Týdenní svatomartinský projekt jsme nazvali „ Svatý Martin na koni podkovami zazvoní“. Nejdříve se děti seznámily s pověstmi o sv.Martinovi.Hledali jsme v knížkách i na internetu, abychom se o něm a jeho bílém koni dozvěděli co nejvíce. Povídali jsme si o jeho dobrých vlastnostech a skutcích, hodnotili jsme chovaní ostatních lidí a došlo i na sebekritiku. V atelieru vznikala bílá peřina z vystříhaných papírových vloček, které vyráběla děvčata  a papírové koníky vytvořili  zase chlapci.Kluci si mohli hrát i na vojáky, protože jsme zjistili, že sv.Martin byl v minulosti vojákem a děvčátka přemýšlela, jaké pohoštění přichystat na páteční oslavu.Paní učitelky pomohly a v úterý dopoledne se linula úžasná vůně ze školky na ulici.Pekly se podkovičky z lineckého těsta a nejednomu kolemjdoucímu se zbíhaly sliny. „Nebojte se nejsme lakomí…“

V pátek 11.listopadu vše vyvrcholilo: „Den na bílo !“- venku sice nesněží, ale v Nulťáčku je opravdu bílo.Děti i paní učitelky jsou bíle oblečeny, třída vyzdobena papírovými vločkami.Naučili jsme se pěkné básničky a písničku a tak jsme se šli předvést všem kamarádům ve školce  a také jsme navštívili  kamarády ve škole.Nabízeli jsme sladké podkovičky pro štěstí, zpívali, přednášeli, chvíli pobyli a s přáním krásné zimy se zase rozloučili.A věřte nebo nevěřte,v sobotu se prý sv.Martin skutečně na bílém koni ukázal, ale jen na horách.          V neděli i v pondělí,chumelí se chumelí.

Tančí vločky v divném reji,

s meluzínou dovádějí.

Volá dolů velký mrak:

„Vydrží ten sněhulák?

Pospěšte si milí zlatí,

první sníh se někdy ztratí.“            Fotky zde

ČERTOVSKÉ SPANÍ - Příchod adventu a s ním i přicházející radostné chvíle pro každé dítě z Mikulášské nadílky, přináší však i strach a napětí. S Mikulášem totiž nepřichází jen andělé, ale i čerti, z kterých má každé dítě respekt. V naší školce se snažíme toto napětí a strach zmírnit čertovskými radovánkami.

S dětmi jsme se sešli  v podvečer (v 17.00 hodin) v naší třídě, která se proměnila v pekelnou školku, převlečeni za čerty a čertice. Hráli jsme si, tancovali i tvořili jako čertíci a čertice. Na večeři děti dostaly pekelné buřty, které opékali zkušení čerti na ohni a večer byl završen vypuštěním balónu přání a ohňostrojem. Poté se děti umyly, vyčistily si zoubky a ulehly do svých postýlek, obdarováni svítícími náramky. Před usnutím jsme si zahrály na pekelná světýlka a potom už byla jen pohádka na dobrou noc. Ráno se děti probudily v dobré náladě, oblékly se opět do svých čertovských kostýmů a čertovské radovánky pokračovaly až do oběda. fOTKY -zde

O něco dříve,  2.12.2011, proběhla Mikulášská nadílka pro děti z oddělení Nulťák, Domino, Kopretina a pro žáky 1. třídy. Nejprve jim studentky SPgŠ zahrály pohádku o čertovi, který měl bílý kožíšek. A pak nadešla ta slavnostní chvíle, kdy přišel Mikuláš v doprovodu anděla a samozřejmě i neposedného čerta. Děti si pro ně připravily písničky, básničky a za to dostaly malé dárečky. Jak děti prožily tyto chvíle, můžete posoudit na přiložených fotkách.

ZIMA

Karneval ve školce - společné fotky zde

Karneval zde

JARO